O nás

Spolek SKI AVIA Praha vznikl koncem roku 2011,  ale má tradici několika desetiletí, protože je to původní lyžařský oddíl TJ AVIA Čakovice. Pod TJ působil v Peci pod Sněžkou od roku 1957, následně na úpatí Žalý v údolí Hlemýždího potoka, kde máme naši chalupu, kterou využíváme v létě i v zimě k soustředění našich členů.
 
Hlavní náplní našeho spolku je práce s mládeží, zvyšování lyžařských dovedností jednotlivců, zúročených nejprve při při závodní činnosti a následně, po získání příslušné kvalifikace, při výuce lyžování.
 
Naše závodní družstvo pod vedením trenérů z řad bývalých závodníků vykazuje tradičně dobré výsledky a ti nejlepší se umisťují v žebříčku na pěkných místech i před závodníky z horských oblastí.
 
Naše sportovní činnost nekončí s jarním sněhem, organizujeme si letní soustředění na horských i silničních kolech, zakončené tradičním triatlonem v Třeboni. Během roku probíhají brigády, kdy každý člen přiloží ruku a  společně připravujeme chalupu na zimní provoz, hlavní náplní je zajištění dostatku dřeva na topení a údržba.
 
Než napadne sníh v Krkonoších, společně se zajedeme se rozlyžovat na některý z rakouských ledovců.
 
Díky podpoře vedení společnosti Snowhill a areálu Bubákov máme možnost trénovat na jejich sjezdovkách a tím podporovat rozvoj lyžařských dovedností naší mládeže.
 
 
2013 Skiaviapraha.cz
O nás   |   Kalendář akcí   |   Závodní družstvo   |   Dokumenty   |   Kontakt